Bakan Ersoy: ABD’den sonra en çok film ihraç eden ülkeyiz

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’nın destekleriyle hayata geçirilen ‘Mannu Çanakkale’de’ animasyon filmi için Atatürk Kültür Merkezi’nde gala yapıldı.

Galaya, eşi ve çocuğu ile gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Film sektörü konusunda ülkemiz çok ileri seviyelerde ve dünyada ABD’den sonra en çok film ihraç eden ülkeyiz. Her yıl yeni animasyon filmlerini hayata geçiriyoruz. Galasını yaptığımız filmin prodüksiyon kalitesi çok hoşuma gitti. Son teknoloji bir prodüksiyon çalışması gerçekleşmiş. Türk film sektörünün, animasyon sektörünün gelmiş olduğu nokta beni ayrıca memnun etti. Biz de zaten bu tarz filmlerin bakanlık tarafından desteklemesini geçmişte de yapıyorduk. Artık ileriki tarihlerde daha da artırarak özellikle destek tutarlarını daha da artırarak, bu tarz çalışmalara destek vermeye devam edeceğiz. Bu filmin farklı özellikleri var. Çocuklarımıza küçük yaşta çizgi film vasıtasıyla, onların ilgisini çeken filmler vasıtasıyla, tarihimizi, geçmişimizi öğretmek. Ayrıca o bölgelerimizi tanımalarını sağlamak, Çanakkale Savaşı’nın ruhunu gelecek nesillere aktarmak açısından çok anlamlı ve önemli” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından Bakan Ersoy, çocuklar ve aileleriyle ‘Mannu Çanakkale’de’ filmini izledi.

Avustralya’dan Çanakkale’ye uzanan 3D animasyon filmi Mannu’nun macera dolu eğlenceli serüveni 14 Nisan’da izleyici ile buluşacak.

Gala öncesi Mehmet Nuri Ersoy ve eşi, Aşık Veysel’in Veysel Gider Adı Kalır koleksiyon sergisini de gezdi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir