Bluesky Nedir? Bluesky Davet Kodu Nasıl Alınır?

En popüler sosyal medya uygulamalarından olan Twitter’ın yeni bir alternatifi ortaya çıktı. Twitter’ın kurucu ortağı ve aynı zamanda eski CEO’su Jack Dorsey, Bluesky adlı uygulamayı kullanıma sundu. Ancak şu anda sadece davetiye ile giriş yapılabiliyor. Peki bu kadar gizemli olan Bluesky nedir? Bluesky davet kodu nasıl alınır?

İşte detaylar…

Bluesky Nedir?

Elon Musk tarafından satın alınan Twitter, git gide değerini kaybetmiş ve milyonlarca kullanıcısını da başka uygulamalara kaptırmaya başlamıştı. Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey de Twitter’ı ‘bitirecek’ yeni bir uygulama ile kullancıların karşısına çıktı. 

3 aylık deneme sürecinin ardından Bluesky, Android tabanlı telefonlarda da erişime açıldı. Deneme sürümü bile insanlarda büyük merak uyandıran Bluesky, yeni bir özelliğiyle de herkesin merakını celbetti.

‘Yeni Twitter’ lakabıyla tanınan Bluesky, kullanıcıların kullanımına açıldı.

Uzun süredir merakla beklenen Bluesky’ı birçok kullanıcı deneyimlemek için can atıyordu adeta. Fakat Bluesky kullanıma açıldığında büyük bir sürprizle karşılaştı. 

Bluesky oturumu başlatmak için kullanıcıların bir davetiye kodu alması gerekiyor. Alınan davet kodunun ardından ancak uygulamaya giriş yapılabiliyor.

Bluesky Davet Kodu Nasıl Alınır?

Milyonlarca kişinin deneyimlemek istediği Bluesky’da resmen sıra var! Peki bu uygulamaya nasıl giriş yapılır?

  • Kullanıcıların ilk olarak uygulama için oluşturulan web sitesine girmesi gerekiyor. 

  • Ardından web sitesi üzerinden e-posta hesabına bir davetiye kodu talep edilmesi gerekiyor. 

  • Kullanıcının talebi, Bluesky tarafından kabul edilirse e-posta hesabına davet kodu gönderiliyor.

Bluesky, şimdiden birçok kullanıcının dikkatini çekmeyi başardı.

Bluesky, diğer sosyal medya uygulamalarından farklı olarak merkezi olmayan bir ağ sistemi ile çalışıyor. Twitter’ın basitleştirilmiş bir sürümü olarak da görülen Bluesky’da paylaşılan gönderilen beğenilip alıntı yapılabiliyor. 

Bluesky’ın ileride Twitter’ı bile geçebileceği öngörülüyor! 

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir