Kılıçdaroğlu’nun adaylığının açıklamasının ardından ilk istifa geldi

Altılı Masa’nın cumhurbaşkanı adayı olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu açıklamasının ardından ilk istifa haberi geldi. Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Muharrem Ödemiş, yaşananların siyasi maceraları için bir hayal kırıklığı olduğunu ifade ettiği bir yazılı açıklamayla istifasını duyurdu.

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Muharrem Ödemiş, Altılı Masa’nın Cumhurbaşkanı adayı olarak CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu göstermesinin ardından istifasını sundu.

Birçok kez, Kılıçdaroğlu’nun adaylığına itirazlarını parti genel başkanı Ahmet Davutoğlu’na ilettiğini belirten Ödemiş, istifasına ilişkin “Türkiye’nin yeni dönemi şekillendireceği iddiasıyla açıklanan liderlik namzedini ve bu liderliğin kadro yapısını, büyük bir heyecanla çıkmış olduğumuz siyasi maceramız için bir hayal kırıklığı olduğu gerekçesiyle, son yıllarda yaşadığımız kutuplaştırıcı ve ötekileştirici siyasetin, bir başka versiyonunun, eser miktarda da olsa, öznesi olmak istemediğimi tüm kamuoyuna duyurmak istedim” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir