Muhammed Yakut’tan Müge Anlı’ya: ‘Rabia Naz Cinayetini Çıkar Yoksa Seni İnsan İçine Çıkarmam’

Son dönemlerde ‘Delilerin Delisi’ isimli YouTube hesabından yaptığı açıklamalarla tartışmalara neden olan Muhammed Yakut, bu sefer sunucu Müge Anlı’yı hedef aldı. Anlı’ya ‘Rabia Naz cinayetini çıkar’ diyerek seslenen Yakut, ‘sen bu işin ne olduğunu çok iyi biliyorsun, ama bak ben de seni insan içine çıkarmam’ ifadelerini kullandı.

YouTube’da Gazeteci Serdar Akinan’ın sorularını yanıtlayan Muhammed Yakut, Giresun’un Eynesil ilçesinde şüpheli şekilde hayatını kaybeden Rabia Naz Vatan’ın cinayeti ile ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu.

Anlı’nın kendisini kimlerin engellediğini açıklamasını isteyen Aykut şu ifadeleri kullandı: 

‘Rabia Naz cinayetini çıkarmadığın müddetçe seni insan içine çıkarmayacağım. Bende liste var. Seni Serhat Albayrak’la Nurettin Canikli mi durdurdu, yoksa başka tepe kadro mu durdurdu? Tayyip beye de sesleniyorum Rabia Rabia yapıyordun ya seçime kadar… AK Parti hükümeti de bunun altında kalacak. Müge Anlı sana söylüyorum. Seçime 1 hafta kala sen Rabia Naz cinayetini aydınlatma bak ben sana ne yapacağım. Hangi emniyet müdürü olduğunu biliyorum, hangi savcı olduğunu biliyorum. Ama sen de ne olduğunu çok iyi biliyorsun, seni insan içine çıkarmam. Celalettin Cerrah derim soru işareti koyarım seçime 1 hafta kala.’ 

Ne olmuştu?

Rabia Naz Vatan, 13 Nisan 2018’de evinin önünde yaralı halde bulunduktan sonra kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti. Baba Şaban Vatan, kızının otomobil çarpması sonucu yaşamını yitirdiğini, AK Partili Eynesil Belediye Başkanı’nın yeğeninin kullandığı arabanın çarptığını öne sürmüştü. Rabia Naz’ın da aralarında olduğu şüpheli çocuk ölümleriyle ilgili Meclis’te komisyon oluşturulmuştu. Şüphelilerle ilgili savcılık tarafından takipsizlik kararı verilmişti.

Aykut’un açıklamalarının ilgili kısmı şu şekilde ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir