BYD Yangwang U7: 1000 beygir gücünde zarif sedan

Çinli otomobil üreticisi BYD, lüks alt markası Yangwang’ın ilk elektrikli sedanı U7’yi piyasaya sürdü. U7, şık bir tasarıma sahip ve 1.000 beygir gücün üzerinde bir toplam çıkış gücüne sahip bir elektrikli sedan. BYD, bu yeni ürünle birlikte dünya çapında lider EV üreticisi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Firma, son zamanlarda global elektrikli araç satışlarında Tesla’yı geride bıraktı.

BYD’nin U7 modeli, firmanın bayrak gemisi bir ürünü olarak dikkat çekiyor ve yüksek bir fiyat etiketine sahip. 2023’te BYD, 1.6 milyon elektrikli araç satışı gerçekleştirerek, önceki yıla göre %73’lük bir artış gösterdi. Plug-in hibritler veya yeni enerji araçları da dahil edildiğinde, BYD’nin 2023 satışları 3 milyon adeti aştı. BYD, yeni pazarlara yayılmaya devam ederken, Tesla Model Y’nin rakibi olan ve 27.000 dolardan başlayan fiyatlarla sunulan Song L elektrikli SUV’yi de piyasaya sürdü. Song L, yaklaşık 662 km menzile sahip ve piyasaya çıktığı ilk üç günde 8.000’den fazla sipariş aldı.

BYD Yangwang U7: 1000 beygir gücünde zarif sedan

Yangwang alt markası 2022’de piyasaya sürüldü ve markanın tüm yeni modelleri, BYD’nin yeni e4 Platformu üzerine kurulacak. Yangwang, 150.000 dolardan başlayan fiyatlarla U8 off-road NEV SUV modelini tanıttı. Bu arazi aracı, en zorlu arazilerde bile rahatça ilerleyebilecek şekilde tasarlandı ve 1.200 beygir gücü, tank dönüşleri, lastik patlama stabilizasyonu gibi özelliklere sahip. U8, acil durumlarda su üzerinden geçişi sağlayan benzersiz bir Float Mode özelliğine sahip.

BYD, Yangwang U8’ın resmi Weibo sayfasında 10 Temmuz’da resimlerini paylaştı. Bu EV, milyon seviyesinde bir yeni enerji amiral gemisi sedan olarak tanımlandı. Tasarımı, U9 modeli ve aile stili tasarımı birleştiriyor. U9’daki gibi benzer farlara ve çatıda LiDAR’a sahip olan U7, ayrıca büyük bir hava giriş sistemi ve karbon fiber yan eteklere sahip. Yangwang’ın 1.000 beygir gücündeki e4 Platformu, aerodinamik tasarımıyla araçların performans sınırlarını alt üst etmeyi hedefliyor.

Fiyatlandırma açısından, Yangwang U7’nin yaklaşık 140.000 dolara fiyatlandırılması bekleniyor, ancak tam yayın detayları şu anda eksik. U7, Çin dışındaki birkaç yabancı pazarda da piyasaya sürülecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir