Elvis Presley’in de rekorunu kırdı… Taylor Swift yine zirvede

Son yılların en gözde isimlerinden biri haline gelen Taylor Swift, tarzıyla dünya çapında hayranla kitleleri elde ederken kariyerinde de yeni rekorlar kırmaya devam ediyor.

Swift, son olarak ABD listelerinde en uzun süre bir numarada kalan isim olan Elvis Presley’i bile geçerek yeni bir reor daha kırdı. 34 yaşındaki şarkıcı, Billboard albüm listesinde solo sanatçı olarak 1 numarada kaldığı hafta rekorunu kırarak 68 haftalık yeni bir rekora imza attı.

Swift’in 1989 adlı albümü, 2023’ün son haftasında ABD albüm listesinde beşinci kez zirveye ulaştı. 34 yaşındaki sanatçı şu anda solo sanatçı olarak rekoru elinde tutuyor ve genel sıralamada ikinci sırada yer alıyor.

Swift, 13 albümle art arda 1 numaraya yükselen en çok albüm rekorunu elinde tutuyor. Bu başarı, eski menajeri Scooter Braun’un eski plak şirketini satın almasının ardından tüm albümlerini hızla yeniden kaydetmesi ve yayınlaması sayesinde geldi. Ancak ikili arasında anlaşmazlıklar yaşandı ve Swift Braun’u manipülatif bir zorba olmakla suçladı. Hatta Swift, Braun’un lisans ücretlerinden finansal olarak faydalanmasını engellemek için ilk altı albümünün tamamını yeniden kaydetti.

Ünlü şarkıcının başarısı bunla da kalmıyor ve beş albümü aynı anda ilk 10’da yer alan yaşayan ilk sanatçı oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir