Görüntüler infial yarattı: Yakalandı

Bursa’da meydana gelen olay sosyal medyada gündem oldu.

Dikkaldırım mahllesinde, bisikletli bir kişi sokak ortasında 9 yaşındaki küçük çocuğa biber gazı sıkıp kaçtı.

Edinilen bilgiye göre, çocuğun durumunun iyi olmadığı ve 12 saattir oksijen tüpüne bağlı olduğu öğrenildi.

Küçük çocuğun Trabzonspor Futbol Okulu öğrencisi olması sebebiyle Trabzonspor Kulübü resmi sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaparak, “BU OLAYIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ! Bursa’da henüz kimliği belirlenemeyen bir şahıs; 9 yaşındaki Trabzonspor Futbol Okulu mensubu öğrencimize önce hakaret edip sonra da yüzüne biber gazı sıkarak asla kabul edilemez bir saldırı gerçekleştirmiştir. Biber gazının etkisinden ötürü hastanede tedavi gören genç taraftarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor; saldırıyı gerçekleştiren bu şahsın biran önce yakalanarak gereken cezayı alması için konunun takibinde olacağımızı tüm kamuoyuna duyuruyoruz” ifadelerini kullandı.

KÜÇÜK ÇOCUK TABURCU OLDU

Saldırıya maruz kalan Yusuf Emir, üzerindeki Trabzonspor formasının yaşananlar yüzünden zarar görmesine üzüldüğünü belirterek arkadaşıyla sokakta dondurma yedikleri sırada yanlarına bisikletli birinin geldiğini söyledi.

Bisikletin orta demirinin kırmızı, diğer taraflarının siyah olduğunu belirten Yusuf Emir, “Alnı geniş, saçları uzun biriydi. Adam yanımıza yaklaştı. Cebinden biber gazı çıkardı. Bana ‘Trabzonsporlu musun?’ diye sordu. Ben de ‘Evet’ dedim. Sonra bana ‘Trabzonspor eziktir’ dedi ve cebinden çıkararak biber gazını sıktı. Sonra bisikletiyle gitti. Gözlerime sıktı ve kaçtı.” diye konuştu.

Yusuf Emir, Messi hayranı olduğunu, Trabzonspor’u çok sevdiğini ve gelecekte futbolcu olmayı istediğini dile getirdi.

PEDAGOG GÖZETİMİNDE OLACAK

Anne Sonay Baş da o gün oğluyla Cumhuriyet’in 100’üncü yıl dönümü kutlamalarına katıldıktan sonra Trabzonspor Futbol Okuluna gittiklerini anlattı.

Oğlunu futbol okuluna kısa süre önce yazdırdığını, ikinci kez antrenmana götürdüğünü aktaran Baş, antrenman bitiminde evlerinin sokağına geldiklerinde oğlunun arkadaşıyla oynamaya başladığını ifade etti.

Bir süre sonra sokakta çığlık seslerini duyduğunu söyleyen Baş, “Çocuğumu bidonlardaki suyla yıkadıklarını gördüm. İlk önce Yusuf’a araba çarptı zannettim. Sonra hemen aşağıya indim. Sonra oğlum bana sarıldı. ‘Anne ölüyorum, kurtar beni’ falan dedi. Gözünü hiç açamıyordu.” ifadesini kullandı.

Baş, o gün Yusuf Emir’e temas eden herkesin biber gazından etkilendiğini belirtti.

Olayı alt komşusunun gördüğünü aktaran Baş, şöyle devam etti:

“Ambulans ekibi geldiğinde de zaten sudan başka hiçbir şey yapılamayacağını söyledi. 29 Ekim kutlamaları olduğu için yoğun trafik vardı. Bursa Uludağ Üniversitesi Hastanesine gittik. Oğlum çok korkmuştu. Orada oğlumu oksijen tüpüne bağladılar ve nabzını düşürmeye çalıştılar. Hastane polisi de tutanak tuttu. Sonra bizi tedavi altına aldılar. Ertesi gün sabaha karşı da taburcu ettiler. Daha sonra polis merkezine giderek şikayetçi olduk. Dün Yusuf tekrar muayene oldu. Tansiyonu ve nabzı normal ama yaşadığı korku ve travma Yusuf’ta kalıcı hasar bırakmasın diye pedoloğa götüreceğiz. Bu olayı atlatmasını umuyoruz. O adam dünyanın en nahif insanına zarar verdiğinin farkında değil. Benim çocuğum kimseye böyle argo kelime bile kullanmaz, hiç bilmez böyle şeyleri. Bizim evimizde hiç yüksek ses yoktur. Yaşadığı korkuyu tahmin edebiliyorum. Ben Yusuf’a bir tık yüksek ses kullandığımda oturup ağlayabilecek potansiyele sahip. Biz kimseye zarar vermedik. İşimizde, gücümüzde burada kendi dünyamızı kurduğum, oğlumla yaşadığım bir evdeyim ben.”

Sonay Baş, olayın failini çevrelerinde kimsenin tanımadığını kaydetti.

Baş, “Olayın güvenlik kamerasını izleyen herkes sinirlendi, üzüldü. O adamın bir an önce yakalanması lazım. Yani benim çocuğumdan ziyade dışarıda kimse güvende değil. Normalde bu saatlerde aşağıda çocuklar olur. Kimse yok, 3 gündür kapıda çocuk yok. Şu ana kadar şüpheli bulunmadı ama polis ekipleri yakalamak için çalışıyor.” diye konuştu.

ŞAHIS YAKALANDI

Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, başlattığı çalışma kapsamında küçük çocuğun yüzüne biber gazı sıkan kişinin, Veysel İ. (31) olduğunu belirledi.

Osmangazi ilçesinde gözaltına alınan Veysel İ’nin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Bursa Valiliğince olayla ilgili yapılan açıklamada ise çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu, Veysel İ’nin yanında ise 3 tüp biber gazı ele geçirildiği bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir