LG elektrikli otomobiller konusunda ilk ciddi adımı attı

Şirket kısa süre önce ABD’deki ilk EV şarj cihazı üretim tesisini açtı; Fort Worth, Teksas’ta yılda 10.000 adet üretim kapasitesine sahip 59.000 metrekarelik bir tesis.

Şirket, burada 11kW’lık ev tipi şarj cihazlarının montajına başladı ve 2024’ün ilk yarısında 175kW’lık hızlı şarj cihazları üretmeye başlayacak. Şirket, bu yılın bir noktasında “ticari seyahat ve uzun mesafe” için tasarlanmış 350kW’lık ultra hızlı şarj cihazları üretmeyi planlıyor.

Koreli şirket, Teksas’ı, orada mevcut tesislere sahip olması ve eyaletin “mükemmel lojistik ve ulaşım ağları sunması ve otomobil üretiminden finansa kadar çeşitli sektörlerdeki şirketler için büyük operasyonlara ev sahipliği yapması” nedeniyle seçtiğini söyledi.

LG elektrikli otomobiller konusunda ilk ciddi adımı attı

LG, Asya ve Avrupa’daki EV şarj cihazı işini de desteklemeye kararlı olduğunu söyledi. Şirket, iki ortağıyla birlikte sadece iki yıl önce oyuna girdi ve AppleMango (daha sonra HiEV olarak yeniden adlandırıldı) adlı Güney Koreli bir EV pil şarj cihazı işletmesini satın aldı.

LG, satın almanın, enerji depolama ve enerji yönetim sistemleri gibi ürünlerin yanı sıra EV batarya işiyle de “sinerji yaratmasına” olanak sağlayacağını söylemişti. Şirket ayrıca şarj cihazlarını “sağlam, toz ve suya dayanıklı” dış mekan dijital ekran üniteleriyle birleştirerek ekran uzmanlığından da yararlanabiliyor.

Bu hamle aynı zamanda LG’nin ABD’nin daha fazla halka açık EV şarj cihazı üretme çabasından yararlanmasına da olanak tanıyor. Enerji ve Ulaştırma Ortak Ofisi’ne göre ülkede şu anda 65.113 istasyonda 169.741 şarj portu (DC hızlı veya Seviye 2) bulunuyor. Ancak Biden yönetimi 2030 yılına kadar en az 500.000 kamuya açık şarj cihazı istiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir