Son Dakika: TFF’den UEFA’ya Beşiktaş Stadyumu başvurusu

Dünyanın en modern statlarından biri olarak gösterilen, Türkiye’nin ilk akıllı stadı unvanına ve hibrit çim zeminine sahip olan İstanbul Boğazı’nın incisi Beşiktaş Stadyumu, 2026 ve 2027 yıllarında düzenlenecek UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Konferans Ligi finallerinden birine ev sahipliği yapması için Türkiye Futbol Federasyonu tarafından aday olarak gösterildi.

Çevre ve engelli dostu mimarisiyle öne çıkan, ulaşım kolaylığına sahip olan, 42 bin 445 seyirci kapasiteli Beşiktaş Stadyumu, 2019 yılında Liverpool ve Chelsea arasında oynanan UEFA Süper Kupa müsabakasına da ev sahipliği yapmıştı.

Finallerin ev sahipliğine ilişkin karar UEFA Yönetim Kurulu tarafından 2024 Mayıs ayında yapılacak toplantıda belirlenecek.

TFF’den yapılan açıklama şu şekilde:

“Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 5 Eylül 2023 tarihinde yaptığı toplantıda daha önce UEFA’ya bildirilen stadyum listesinden Beşiktaş Park Stadyumu’nun, 2026 ve 2027 yıllarında düzenlenecek UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Avrupa Konferans Ligi finallerinden birine ev sahipliği yapılması için aday olarak bildirilmesine karar vermiştir.

Finallerin ev sahipliğine ilişkin karar UEFA Yönetim Kurulu tarafından 2024 Mayıs ayında yapılacak toplantıda belirlenecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir